Σπάρτακ Μόσχας – ΠΑΟΚ 14/8/2018

Αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Κολωνία δεν μπόρεσε μνα σκοράρει δεύτερο γκολ. Έτσι δέχτηκε την ισοφάριση στο 69ο λεπτό και η πρόβλεψη για άσσο και Over 1.5 δεν επιβεβαιώθηκε. Πάμε να δούμε τα σημερινά προγνωστικά.

Στα προκριματικά του Champions League θα πάμε σήμερα όπου η Σπαρτάκ Μόσχας αντιμετωπίζει στην έδρα της τον ΠΑΟΚ. Στον τρομερό πρώτο τους αγώνα ο ΠΑΟΚ βρέθηκε εντός έδρας πίσω στο σκορ με 2-0 αλλά μέσα σε μερικά λεπτά κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τη νίκη με 3-2, ένα σκορ το οποίο δεν απαγορεύει στη Σπάρτακ Μόσχας να ονειρεύεται την πρόκριση.

Η Σπάρτακ είναι δυνατή εντός έδρας και έδειξε και στο πρώτο αγώνα το πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει. Σκοράρει αρκετά συχνά με μέσο όρο 1,83 γκολ ανά παιχνίδι και μετρά μόνο νίκες εντός έδρας στα τελευταία 6 παιχνίδια της.

Ο ΠΑΟΚ απο την άλλη έδειξε πόσο ώριμος και σοβαρός είναι σαν ομάδα. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά με απόλυτη ψυχραιμία και υπομονή κατάφερε να γυρίσει υπέρ του τον αγώνα. Βέβαια τα 2 γκολ που δέχτηκε εντός έδρας είναι σημαντικά και αρκούν για να δημιουργήσουν άγχος στους παίκτες. Και ο ΠΑΟΚ σκοράρει αρκετά πάντως με μέσο όρο 2 γκολ ανά παιχνίδι στα τελευταία 6 παιχνίδια του.

Νομίζω πως θα έχουμε μια επανάληψη του πρώτου αγώνα ειδικά αν η Σπάρτακ βάλει το πρώτο γκολ. Έτσι η πρότασή μας για τον αγώνα είναι ο