Ισπανία – Κροατία 11/9/2018

Εύκολο ταμείο εχθές με την Τουρκία να κάνει το 2-1 στο 51ο λεπτό και να επιβεβαιώνει την πρόβλεψη μας για goal-goal. Επίσης, κατάφερε να γυρίσει το ματς αλλά εμείς είχαμε ήδη πληρωθεί οπότε δε μας ένοιαζε ιδιαίτερα. Σπάσαμε τη γκίνια λοιπόν και συνεχίζουμε.

Συνεχίζουμε με Nations League (άντε να τελειώσει και αυτό!) και τον αγώνα της Ισπανίας κόντρα στη δεύτερη καλύτερη ομάδα του κόσμου, την Κροατία. Οι Ισπανοί, αλλά και οι απανταχού στοιχηματζήδες, περίμεναν πολύ καλύτερα αποτελέσματα στο φετινό Μουντιάλ αλλά δεν τα είδαν. Αν εξαιρέσουμε τον πρώτο φοβερό αγώνα κόντρα στην Πορτογαλία, σε όλους τους υπόλοιπους ήταν αδιάφορη και το πλήρωσε με τον αποκλεισμό της. Στον πρώτο αγώνα για το Nations League πήρε τη νίκη εκτός έδρας κόντρα στην Αγγλία και έδειξε να έχει άλλο αέρα. Το σίγουρο είναι ότι ξέρει να σκοράρει.

Για την Κροατία δεν έχουμε να πούμε πολλά. Την είδαμε το καλοκαίρι και την απολαύσαμε όχι μόνο για τις ποδοσφαιρικές ικανότητες των παικτών αλλά και για την τεράστια αντοχή τους στα συνεχόμενα παιχνίδια με παράταση. Στο Nations League δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα αλλά η πορεία της στο Μουντιάλ δείχνει πως είναι αξιόλογη δύναμη και σίγουρα μπορεί να σκοράρει.

Το σημερινό είναι ένα κλασικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο δυνατές ομάδες που σημαίνει ή 0-0 ή ότι το σκορ θα ξεφύγει. Εμείς θα ποντάρουμε στο δεύτερο οπότε η πρότασή μας για τον αγώνα είναι ο