Πορτογαλία – Μαρόκο 20/6/2018

Με ένα μαγικό τρόπο η Ρωσία κατάφερε να κερδίσει εχθές και νομίζουμε με ένα σκορ που δεν άξιζε στην Αίγυπτο αλλά τι να κάνεις. Έτσι πήγαν στον κουβά οι προβλέψεις μας για Χ και διπλό και νομίζω αρκετών ακόμα αφού κανείς δεν περίμενε τέτοιο σκορ. Πάμε στο σήμερα!

Σήμερα θα ασχοληθούμε με τον πρώτο αγώνα της ημέρας που είναι αυτός της Πορτογαλίας κόντρα στο Μαρόκο. Στον προηγούμενο αγώνα η Πορτογαλία , με το Ρονάλντο σε μεγάλα κέφια, κατάφερε να σκοράρει 3 γκολ και να πάρει την ισοπαλία με την Ισπανία, με το ζόρι βέβαια αφού ενώ προηγήθηκε με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 2-3 και οριακά πήρε την ισοπαλία. Βλέπουμε λοιπόν αρκετά αμυντικά κενά, κάτι το οποίο θα πρέπει να προσέξουν σήμερα για να μη βρεθούν προ εκπλήξεως.

Το Μαρόκο ήταν πολύ άτυχο, κατά τη γνώμη μας, στον πρώτο του αγώνα με το Ιράν. Το είχαμε προτείνει και να κερδίσει εκείνη τη μέρα αλλά τελικά έχασε με 0-1 στις καθυστερήσεις. Σήμερα καλείται να κυνηγήσει το θαύμα κόντρα σε μια ομάδα πολύ ανώτερή του και να πούμε την αλήθεια δεν πιστεύουμε πως θα μπορέσει.

Η Πορτογαλία είναι ξεκάθαρα το φαβορί αλλά το θέμα είναι με τι θα συνδυάσουμε τον άσσο. Μια πολύ safe επιλογή είναι ο και σε αυτό θα ποντάρουμε!