Γερμανία – Γαλλία 6/9/2018

Έβρεξε γκολ εχθές στο Φρέμαντ Άμαγκερ – Ροσκίλντε με το σκορ να κλείνει στο 2-5. Βέβαια το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 0-3 οπότε η πρόβλεψή μας για Χ στο ημίχρονο έπεσε… στον κουβά. Δεν πέφτουμε όμως και συνεχίζουμε κανονικά.

Με το Nations League, τη νέα διοργάνωση της UEFA, θα ασχοληθούμε σήμερα και με τον πρώτο όμιλο όπου η Γερμανία αντιμετωπίζει εντός έδρας την Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γαλλία. Θυμόμαστε όλοι την εικόνα της Γερμανίας στο φετινό Mundial και ξέρουμε πολύ καλά πόσα λεφτά έφυγαν απο τις τσέπες των απανταχού παικτών στοιχήματος και κατέληξαν στις τσέπες των στοιχηματικών εταιρειών εξαιτίας του αποκλεισμού της. Σήμερα καλείται να αντιμετωπίσει τη Γαλλία για να κλείσει τα στόματα αλλά φαίνεται πως θα έχει πολύ δύσκολο έργο. έγιναν κάποιες αλλαγές στο ρόστερ της ομάδας και σήμερα θα δούμε αν είναι αρκετές.

Η Γαλλία απέδειξε για ακόμα μια φορά τη δύναμή της. Χωρίς πολλά πολλά αλλά με επαγγελματισμό, καθάρισε όλα τα ματς και έφτασε στον τελικό όπου και κατέκτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο. Σήμερα η ίδια ακριβώς ομάδα που σήκωσε το τρόπαιο θα αντιμετωπίσει τους ψυχολογικά καταρρακωμένους Γερμανούς.

Το να προβλέψεις αποτέλεσμα σε τέτοιο αγώνα είναι αρκετά δύσκολο αλλά, επειδή πιστεύουμε πως η Γαλλία έχει το πάνω χέρι, η πρότασή μας για τον αγώνα είναι