Μπόρνμουθ – Νόριτς 30/10/2018

Με το πρώτο γκολ να μπαίνει στο 6ο λεπτό, θεωρήσαμε πως θα γίνει σφαγή στο χθεσινό παιχνίδι αλλά ούτε η Τότεναμ ούτε η Σίτι έδειξαν τέτοιες διαθέσεις. Έτσι το παιχνίδι έμεινε στο 0-1 και η πρόβλεψη για GG και Over 3.5 στον κουβά. Πάμε στα σημερινά προγνωστικά.

Στην Αγγλία θα παραμείνουμε σήμερα και στο EFL Cup όπου η Μπόρνμουθ από την Premier League αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Νόριτς από την Championship για τη φάση των 16.

Η Μπόρνμουθ, μετά την εξευτελιστική ήττα με 4-0 από την Μπέρνλι στα τέλη του Σεπτέμβρη, διανύει μια εξαιρετική περίοδο με 4 νίκες και μια ισοπαλία στους 5 τελευταίους αγώνες της και μιλάμε για νίκες με μεγάλα σκορ αφού βάζει κατά μέσο όρο 2,4 γκολ ανά παιχνίδι. Αυτό περιμένουμε να κάνει και σήμερα.

Η Νόριτς διανύει επίσης μια εξαιρετική περίοδο με 3 συνεχόμενες νίκες, μια ήττα και μια ισοπαλία στην κατηγορία της. Δείχνει αρκετά σοβαρή επιθετικά και αμυντικά στα τελευταία παιχνίδια, είναι ψύχραιμη, κρατάει το σκορ και παίρνει αποτελέσματα. Αν υπολογίσουμε πως έχει καταφέρει να βρεθεί 2 φορές πίσω στο σκορ και να κερδίσει το ματς καταλαβαίνουμε για τη ομάδα μιλάμε.

Η Μπόρνμουθ σήμερα είναι το φαβορί αλλά, λόγω των παραπάνω και του ότι η ιστορία είναι με το μέρος της Νόριτς, θα ποντάρουμε στα γκολ. Έτσι η πρότασή μας για τον αγώνα είναι ο .